top of page
  • Yazarın fotoğrafıYaman

Sourlas

Yıl 1917. I.Dünya Savaşı son sürat devam ediyor. Savaş emisyonları pulları ile taahhütlü olarak Antigoni / Burgazadası'ndan Rue de la Grotte L'ete Pension Cavalli Lausanne İsviçre adresinde kalan Mösyö Constantin Sourlas'a gönderilmiş bir zarf.


Gönderen (Envoi de): Anastasie Sourla

Antigoni (iles des Princes)

Manastır djadessi (caddesi) No: 7Salt Araştırma arşivinde bulunan Cesar Raymund'un ~1910’lara ait Antigoni adası planında günümüzde Mehtap Sokak olan yer Rue Ayios Georghios Djaddessi [Aya Yorgi Caddesi] olarak görülmektedir. Tahminime göre caddenin ismi Aya Yorgi Manastırı'ndan dolayı Manastır Caddesi olarak da kullanılıyor olabilir.Bir yurtdışı müzayedesinin kataloğunda gördüğüm ama malesef bütçemin üzerinde kaldığından alamadığım yine Monsieur [Mösyö] Constantin'e gönderilmiş bir zarf.


1918 yaz ayları, I.Dünya Savaşı bitmek üzere. Bu sefer gönderen kişi Nicholas Sourlas ve adres Poste Centrale Restante* olarak girilmiş.

*Bir postane tarafından sunulan ve postanın, muhatap tarafından alınana kadar kararlaştırılan bir süre boyunca tutulduğu bir hizmet.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page